9. ROČNÍK / 2019

9. ročník festivalu se bude konat 18. - 24. 11. ve Studiu ALTA

Více info o festivalu již brzy.

 

8. ROČNÍK / 2018

8. ročník festivalu se uskutečnil 6. - 11. 11. 2018 ve Studiu ALTA

Čas plný workshopů a interaktivních představení nejen pro děti. Děti potkají současný Tanec v roli tajemného cizince - a vydají se dobrodružnou cestu plnou překážek. Při jejich překonávání se neobejdou bez vzájemného kamarádství, přemýšlení a řádné fyzické námahy. Na konci každé cesty stojí Tanec jako kamarád a parťák na další túru.

Diváci se mohou těšit na Pohádku po kapkách, Bratry, Hodně malou čarodějnici, Krabata a mnoho hostů, kteří se věnují komunitnímu divadlu pro děti a mládež.

  • Kompletní program festivalu nalezete ZDE.

Rezervace víkendových představení: www.goout.net


7. ročník / 2017

7. ročník se uskutečnil  30. 10. – 8. 11. 2017 ve Studiu ALTA

Čas plný workshopů a interaktivních představení nejen pro děti. Dílny před každým dopoledním představením Tanečního studia Light provedly děti všemi kouzly, jež vytvářejí a podporují divadelní zážitek diváků.


6. ročník / 2016

Taneční studio Light v týdnu od 4. do 9. prosince 2016 uspořádalo šestidenní festival jedinečného komunitního divadla v bývalých továrních halách Studia Alta v Holešovicích. Šestý ročník festivalu představil  interaktivní programy pro děti obohacených uměleckými dílnami, připravujícími dětské diváky na vybraná představení.

Prostor Haly 30 a 31 studia Alta se proměnil v kulturní hřiště (s obří klouzačkou, kolotočem a vzdušnými lanovými cestami), které se stalo atraktivní scénografií vybraných interaktivních inscenací a dílen.Rozmanitý prostor bývalých továrních hal podpořil tvůrčí aktivitu návštěvníků a umožnil všem plnohodnotnou túru za pohybem a kulturou.


5. ročník / 2015

Pátá Partitura 22. – 30. 11. 2015, popáté ve Studiu ALTA

V jubilejním ročníku na kulturním hřišti rozšířeném o nové haly

  • Partitura jako místo setkání part na túrách pražskou kulturou

  • Partitura jako alternativa soutěžních přehlídek a výběrových festivalů

  • Partitura bořící hranice mezi tancem a divadlem, profesionálním a neprofesionálním uměním, mezi dětským a dospělým umělcem i divákem

  • Partitura uvádějící to, co tanec a divadlo v uplynulém roce nabídly dětem a dospívajícím divákům, coby respektovaným partnerům

  • Partitura opět v kulturním hřišti vybudovaném ze scénografických prvků úspěšných inscenací

Pátá Partitura jako zpráva

  • o jinakosti a divnosti jednoho každého z nás

  • o tom, jak střízlivě vnímat vlastní úspěch a zažít radost ze spolupráce s druhými

  • o neulpívání na věcech a dogmatech - a upřednostní vlastního zážitku

  • o tom, jak se nebrat tak vážně

Workshopy před dopoledními inscenacemi provedou diváky procesem umělecké tvorby. Děti si vyzkouší s profesionálními umělci, tvůrci jednotlivých divadelních složek, cestu k divadelnímu uměleckému tvaru.

Inscenace jsou plně interaktivní a diváci se během akce stávají partnery profesionálních umělců při společné tvorbě příběhů.


4. ročník / 2014

Čtvrtý ročník festivalu komuntního divadla v Praze PARTITURA aneb party dětí na tůrách se konal 6. - 15. 11. 2014 ve Studiu ALTA.


3. ročník / 2013

Taneční studio Light uskutečnilo 30.10. - 4.11. 2013 třetí ročník festivalu komunitního divadla pro děti v Praze PARTITURA III.

Vaše zpráva z festivalu PARTITURA je dokonalá a výstižná. Děti i dospělý doprovod, všichni jsme byli taneční dílnou a představením Krabat, které jsme navštívili, velmi nadšeni a velice Vám fandíme.  To, co děláte, je jedinečné a úžasné.  Čtvrtý ročník tohoto festivalu by se určitě měl uskutečnit a dostat co největší podporu Magistrátu, neboť je to něco ojedinělého a neopakovatelného, co umožní širokému spektru generací zažít ojedinělý umělecký a citový zážitek a vtáhnout ho do jeho děje, stát se jeho součástí. Pokud by byla nějaká možnost, naděje uskutečnění Vašeho vystoupení, popř. i dílny u nás v Úpici, bylo by nám ctí a potěšením.
— Daniela Mikešová

2. ročník / 2012

Taneční studio Light uskutečnilo 14. - 18. listopadu 2012 druhý ročník festivalu komunitního divadla pro děti v Praze PARTITURA II. /aneb dětí party na túrách/

Festival byl otevřený všem uměleckým tvůrčím aktivitám nejen dětských „diváků“ v industriálním prostoru Studia Alta. Partnerem festivalu byl Magistrát hlavního města Praha. Prostor Haly 30 a 31 Studia Alta se proměnil v kulturní hřiště Prahy nejen pro děti.


1. ročník / 2011

Taneční studio Light v týdnu od 3. do 7. listopadu 2011 uspořádalo pětidenní festival jedinečného komunitního divadla v bývalých továrních halách Studia Alta v Holešovicích. I. ročník festivalu představil 8 interaktivních programů pro děti obohacených uměleckými dílnami, připravujícími dětské diváky na vybraná představení.

„PARTITURA”  - aneb party dětí na túrách

Název festivalu vychází ze skutečnosti, že dětské skupiny a rodiny putují pražskou kulturou a hledají nové příležitosti pro obohacení svých dětí.

Počátkem listopadu 2011 se “party” dětí mohly v rámci prvního ročníku festivalu Partitura vydat na “túry” inspirované literaturou a uměním v netradičním industriálním prostoru.

Prostor Haly 30 a 31 studia Alta se proměnil v kulturní hřiště (s obří klouzačkou, kolotočem a vzdušnými lanovými cestami), které se stalo atraktivní scénografií vybraných interaktivních inscenací a dílen. Rozmanitý prostor bývalých továrních hal podpořil tvůrčí aktivitu návštěvníků a umožnil všem plnohodnotnou túru za pohybem a kulturou.